Yhdistys perustettu

on

Pro Viljavaraston perustava kokous pidettiin Hub Salossa 4.5.2016. Kiitos kaikille osallistujille, meitä oli paikalla lähes 30 henkeä. Perustamiskirjan allekirjoitti 12 henkilöä.

Perustavan kokouksen jälkeen pidettiin yhdistyksen ensimmäinen vuosikokous. Vuosikokouksessa hyväksyttiin yhdistyksen toimintasuunnitelma ja talousarvio sekä valittiin yhdistyksen ensimmäinen hallitus.

  • Tiina Vainio – puheenjohtaja
  • Janni Areva
  • Panu Lehtovuori
  • Laura Mänki
  • Anne Nenonen
  • Kalle Varvikko

Hallitus on hyvä kombinaatio monenlaista osaamista. On arkkitehtuurin ja suunnittelun ammattilaisia, liiketoimintaosaamista, markkinointiosaamista ja teknologiaosaamista. Käytössämme on myös jäsenten erittäin laajat verkostot. Tällä porukalla lähdemme nyt toteuttamaan yhdistyksen tavoitteita ja kutsumme kaikki asiasta innostuneet mukaan toimintaan. Hallitus järjestäytyy 30.5. ja sen jälkeen tiedotamme lisää eri toimikuntien toiminnasta ja miten mahdollisimman moni voi osallistua tähän mahtavaan projektiin!

Jäsenmaksut ja liittyminen:

  • Varsinaisen jäsenen jäsenmaksu vuodelle 2016 on 20 euroa.
  • Kannattajajäsenen (yksityishenkilö) jäsenmaksu vuodelle 2016 on 50 euroa.
  • Kannattajajäsenen (yritys/organisaatio) jäsenmaksu vuodelle 2016 on 200 euroa.

Jäseneksi liittyminen avataan hallituksen järjestäytymisen ja pankkitilin avaamisen jälkeen kesäkuun alussa.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s